Kultura jest pojęciem wieloznacznym. Sam wyraz wywodzi się z jęz łac. culturus agria (uprawa ziemi) cultura – dbanie, kształcenie, pielęgnowanie

Idea Kulturalnego Performance zrodziła się z potrzeby klientów oraz potencjalnych odbiorców, do których chcemy dotrzeć z określonym komunikatem.
Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb obydwu stron, ale sięgając do genezy…

Kultura determinuje jakość naszego życia. Jest niezbędna dla poczucia indywidualnej satysfakcji i osobistego rozwoju.

…w branży performance to rynek wyznacza nowe kierunki. Admetrics ma ambicję wprowadzać nowe rozwiązania, dbać o efektywność, pielęgnować relacje i prowadzić dialog z klientem w kulturalny sposób.

Celem naszej akcji jest również celebrowanie kultury w każdym jej wymiarze:  zarówno poprzez kulturalne podejście do klienta jak i autentyczny dialog z odbiorcą.  Chcemy przywrócić przywiązanie do języka polskiego, do tradycji i kultury promując wydarzenia kulturalne i zachęcając do aktywności w nich naszych klientów i partnerów.

Dzięki kulturalnemu podejściu do performance wyprzedzamy oczekiwania oraz realizujemy potrzeby.

Kulturalny performance
tworzymy poprzez:

 • kulturalne podejście do klienta
 • autentyczny dialog z odbiorcą
 • angażowanie, nie atakowanie
 • inspirowanie i rozwijanie
 • dbanie o efektywność

oraz promowanie
kulturalnych wydarzeń

Teatr, taniec, kino, muzyka, literatura, sztuka – płaszczyzn kultury i sztuki jest wiele, jednak łączy je jedno – w ich centrum zawsze znajduje się człowiek.

Upowszechnianie kultury to propagowanie wartości przyjmowanych bezinteresownie, po to aby znalazły się one w zasięgu odbiorców
i zostały przez nich przyjęte jako własne oraz pozostawiły po sobie w ich osobowości pozytywny ślad.

My naszą przygodę w ramach Kulturalnego Performance rozpoczynamy od promowania kultury jako żywego i autentycznego dialogu na deskach Teatru 6 Piętro.

Na deskach Teatru 6 Piętro  zobaczyć można wielu znakomitych polskich aktorów oraz cieszące się niesłabnącym powodzeniem od dnia premiery spektakle doskonałych polskich i zagranicznych autorów.

Jest dla nas ogromnym zaszczytem, że do naszej akcji przyłączył się sam Pan Michał Żebrowski, wybitny aktor filmowy i teatralny, producent,
dyrektor naczelny Teatru 6. piętro w Warszawie.

bo ŁĄCZY nas KULTURA

Kulturalnej podróży czas – START!

Film równie mocno jak inne formy sztuki oddziałuje na ludzką psychikę, a przez nią na cały organizm. Zawiera w sobie fabułę, co łączy go z literaturą, grę aktorską, co przypomina teatr, niesie z sobą muzykę, a ujęcia filmowe zbliżają go do fotografii i malarstwa. Te wszystkie elementy sumują się w filmie, dając zupełnie inną jakość, która mocno i bardziej emocjonalne oddziałuje na świadomość i podświadomość.

Filmy są niewyczerpanym źródłem inspiracji zarówno dla ich miłośników, jak i dla tych, którzy zazwyczaj wola przebywać z daleka od dużego ekranu.

„Kino jest jakby zwierciadłem społeczeństwa, ukazującym jego najtajniejsze marzenia i aspiracje. Stąd jego ogromna siła i niemal nieograniczona przenikliwość” – Jane Fonda

Dzisiejsze kino dąży do tego by dosłownie przenieść widza w filmowy świat tak, by mógł on odczuwać niemalże wszystko co dzieje się na ekranie w sposób bezpośredni. Kino od zawsze oddziaływało na swoich odbiorców wieloaspektowo, wywoływało wrażenia, odczucia i emocje jednak w dobie dzisiejszej technologii łączność między filmem a widzem staje się coraz bardziej wyraźna i namacalna.

W ramach kulturalnej podróży zapraszamy do odkrywania coraz bardziej fizycznego wymiaru kina.

Tegoroczne raporty wskazują, że tylko 37 proc. Polaków czyta książki. Zdaniem resortu kultury to… sukces. “Spadek został zatrzymany”. Nam to nie wystarcza i w ramach kolejnej odsłony kulturalnej podróży zachęcamy do czytania…..

Dlaczego warto czytać książki?

 • Stymulują umysł. Z neurobiologicznego punktu widzenia czytanie jest procesem znacznie bardziej wymagającym niż analiza obrazów lub mowy. Absorbuje jednocześnie wiele obszarów mózgu - te, które odpowiedzialne są za widzenie, za język i za asocjacje pojęciowe. Rozwija wyobraźnię i wspomaga koncentrację. Poza tym pozostawia więcej czasu na myślenie.
 • Uspokajają. Jakkolwiek irytowałyby cię dzieci, wnuki, współmałżonek, szef czy sąsiedzi (niepotrzebne skreślić), wszystko dosłownie w jednej chwili zniknie ci z horyzontu, kiedy tylko zagłębiasz się w dobrze napisaną powieść.
 • Poprawiają sen. Kilkanaście-kilkadziesiąt minut z książką w ręku tuż przed zaśnięciem (często już w łóżku) pozwala zapomnieć o stresie minionego dnia i się wyciszyć.
 • Pogłębiają wiedzę. Wszystko, cokolwiek czytamy, pozostawia w naszych umysłach okruchy różnorakich informacji. Nie sposób stwierdzić, co kiedy może się przydać, ale wszystko w jakiś sposób poszerza nasze horyzonty i poprawia zrozumienie świata.
 • Wzbogacają słownictwo. Elokwencja i łatwość wypowiadania się podnosi poczucie własnej wartości, buduje pewność siebie i pomaga w karierze zawodowej. Czytanie książek w obcych językach szczególnie pomocne jest przy doskonaleniu płynności mowy.
 • Poprawiają pamięć.. Każda książka jest jak podróż do obcego kraju. Każdy nowy ślad pamięciowy wymaga powstania nowych synaps, połączeń nerwowych.
 • Ćwiczą myślenie analityczne. Czytanie to stały trening myślenia krytycznego i analitycznego, wyciągania wniosków z setek sugestii i przesłanek.

i możemy tak jeszcze wymieniać….

ale kluczowy jest fakt, że czytać oznacza doznawać wzruszeń, współodczuwać, rozwijać się kulturalnie i emocjonalnie.
„Czytam, by czuć” – tak w skrócie można by nazwać tę płaszczyznę odbioru słowa pisanego.

Dla tych nieugiętych co czytać nie chcą to niech chociaż posłuchają muzyki 🙂 nie trzeba chyba tłumaczyć jak zbawienny ma wpływ na nasze samopoczucie…